Sectia de muzica

REZULTATE CONCURS INTERNAȚIONAL DE INTERPRETARE ”ERICH BERGEL- DOROTHY KITCHEN”, SIBIU-2017

REZULTATE CONCURS INTERNAȚIONAL DE INTERPRETARE

”ERICH BERGEL- DOROTHY KITCHEN”, SIBIU-2017

 

 

În perioada 3-6 noiembrie, la Sibiu, s-a desfășurat Concursul Internațional de Interpretare ”Erich Bergel- Dorothy Kitchen”. Colegiul de Artă ”Carmen Sylva” a fost reprezentat de elevi și profesori, care au obținut rezultate remarcabile:

 

Premiul I – Vlăsceanu Alex Mihai (chitară- prof. Silviu Grosu), Stoica Florentina (vioară- prof. Nicolae Comăniță), prof. Silviu Grosu (chitară);

Premiul II – Mărgean Teodora (pian- prof. Doina Boboacă); Dumitrașcu Alexandru (percuție- prof. Teodora Nistoroiu); Rupa Cristian Emanuel (clarinet- prof. Florian Nistoroiu, acompaniament-prof. Cristina Ionescu); Danu Gabriel & Irimescu Ioana (muzică de cameră – prof. Tereza Sandu); Șarpe Ricardo, Bellu Alexandru, Drăgoi Beatrice, Mihai Delia, Lipan Horia, Ilie Elena, Drăgoi Alexandra, Creangă Marta (muzică de cameră-prof. Geanina Botnariuk);

Premiul III – Drăgoi Alessia Ioana, Raicu Ana, Drăgoi Bianca (vioară – prof. Cristina Cristea).

Felicitări tuturor!

 

Scroll to top