Preînscrierea pentru clasele a V-a și a- IX-a

Dragi elevi,
Stimați părinți,

Referitor la examenul de admitere la clasa a V-a, respectiv, clasa a IX-a, Ministerul Educației și Cercetării (MEC) a anunțat în Comunicatul de presă din data de 27.04.2020 că „detaliile cu privire la desfășurarea examenelor naționale și a admiterii în învățământul liceal și profesional/ profesional dual vor fi prezentate prin procedurile elaborate de MEC. Vor fi elaborate inclusiv proceduri privind siguranța elevilor și a cadrelor didactice la desfășurarea probelor.”
Prin urmare, calendarele și procedurile stabilite anterior acestui comunicat se anulează, urmând ca noile reglementări să fie aduse la cunoștința celor interesați imediat după publicarea acestora de către MEC.
Până la anunțarea procedurilor privind înscrierea și admiterea în clasele a V-a și a IX-a, vă punem la dispoziție un formular de preînscriere, urmând ca în momentul în care vor apărea informații privitoare la procesul admiterii să vi le comunicăm direct.

Pentru a vă putea preînscrie în clasa a V-a vă rugăm apăsați AICI.

Pentru a vă putea preînscrie în clasa a IX-a vă rugăm apăsați AICI.
Scroll to top