VIZUALIZARE LUCRĂRI EVALUARE NAȚIONALĂ – CLASA A VIII-A-

  • Conform perioadei și programului afișat mai jos, candidatul major și părinții/ reprezentanții legali ai candidatului minor poate/pot depune la sediul unității de învățământ care a fost centru de examen o cerere prin care solicită vizualizarea lucrărilor.
  • Candidații majori și candidații minori însoțiți de părinți/ reprezentanți legali vizualizează individual , în prezența unei persoane nominalizate de președintele comisiei județene de evaluare națională, lucrarea solicitată/ lucrările solicitate, fără utilizarea telefonului sau a altor dispozitive de înregistrare a imaginii.
  • După vizualizarea lucrării/ lucrărilor, candidații majori și candidații minori însoțiți de părinți de părinți /reprezentanții legali vor semna o declarație prin care confirmă că au vizualizat lucrarea solicitată/lucrările solicitate.
  • La vizualizarea lucrării/lucrărilor , candidatul minor trebuie să fie însoțit obligatoriu de un părinte/ reprezentant legal.
  • Solicitarea de vizualizare și respectiv, vizualizarea lucrării/lucrărilor, nu pot conduce la reevaluarea și/sau modificarea notelor acordate lucrării/lucrărilor, conform prevederilor art.14 alin(2) din Ordinul ministrului educației naționale nr. 4916/2019, privind organizarea și desfășurarea evaluării naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a în anul școlar 2019-2020, cu modificările și completările ulterioare.

PROGRAM DEPUNERE CERERI

  • 30 IUNIE 2020 – 8.30  – 16.00
  • 1 IULIE 2020 – 8.30  – 16.00

CALENDAR VIZUALIZARE LUCRARI PDF

Scroll to top